Regulamin gabinetu

REGULAMIN GABINETU
Fizjo-Vita Beata Czub fizjoterapia funkcjonalna

§ 1
Podstawa prawna

1. Fizjo-Vita Beata Czub fizjoterapia funkcjonalna prowadzi świadczenia zdrowotne udzielane przez fizjoterapeutę.

2. Fizjoterapeuta Beata Czub posiada prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty nr 2412 w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów.

3. Fizjoterapeuta Beata Czub posiada wpis w Rejestrze Praktyk Zawodowych Fizjoterapeutów Nr księgi 000000220650.

4. Podstawą działania fizjoterapeuty, jego czynności zawodowych i organizacji procesu udzielania świadczeń jest ustawa z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2023 r. poz. 1213).

§ 2
Słownik pojęć ustawowych

Ilekroć w niniejszym dokumencie jest mowa o:

  1. fizjoterapeucie – dotyczy to Beaty Czub, prowadzącej gabinet Fizjo-Vita Beata Czub fizjoterapia funkcjonalna przy ul. Wiśniowej 7, 43-303 Bielsko-Biała, właścicielce indywidualnej praktyki fizjoterapeutycznej, organizatorce działalności leczniczej, która bierze udział w udzielaniu świadczeń,
  2. pacjencie – należy przez to rozumieć osoby korzystające z usług gabinetu Fizjo-Vita Beata Czub fizjoterapia funkcjonalna do ukończenia przez nie osiemnastego roku życia,
  3. gabinecie – należy przez to rozumieć miejsce świadczenia usług zdrowotnych Fizjo-Vita Beata Czub fizjoterapia funkcjonalna,
  4. danych osobowych – należy przez to rozumieć jakąkolwiek informację umożliwiającą identyfikację,
  5. regulaminie – należy przez to rozumieć wszelkie regulacje dotyczące zasady świadczonych usług w szczególności niniejszy dokument.

§ 3
Postanowienia ogólne

1. Regulamin określa zasady świadczenia usług fizjoterapeutycznych w ramach wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

2. Niniejszy Regulamin znajduje się na stronie internetowej https://fizjo-vita.pl/regulamin-gabinetu/ oraz jest zawieszony w gablocie znajdującej się w siedzibie podmiotu Fizjo-Vita Beata Czub fizjoterapia funkcjonalna przy ul. Wiśniowej 7 w Bielsku-Białej.

3. Nieznajomość Regulaminu nie zwalnia z obowiązku przestrzegania jego zasad. Przystąpienie przez pacjenta do procesu terapeutycznego realizowanego przez Fizjoterapeutę, o którym mowa w niniejszym regulaminie, oznacza zawarcie umowy, której częścią jest realizacja zasad niniejszego regulaminu przez każdą ze Stron – Pacjenta i Fizjoterapeutę.

§ 4
Cele i zadania

1. Celem działania Gabinetu jest świadczenie przez wykwalifikowany personel usług z zakresu fizjoterapii, podologii ortopedycznej i ortopodologii.

2. Do zadań Gabinetu należy w szczególności zapewnienie wysokiej jakości świadczonych usług fizjoterapeutycznych, z zastosowaniem znanych i sprawdzonych metod terapeutycznych, przestrzeganie etyki zawodowej, działanie promujące profilaktykę zdrowia, przestrzeganie praw Pacjenta oraz świadczenie usług z uwzględnieniem potrzeb i bezpieczeństwa Pacjenta z punktu widzenia wiedzy aktualnej w czasie świadczenia usługi medycznej.

§ 5
Czas i miejsce świadczenia usług

1. Pomieszczenia Gabinetu, jak i wykorzystywane w nim urządzenia spełniają wymagania, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia praktyki zawodowej fizjoterapeutów.

2. Miejscem prowadzenia świadczeń zdrowotnych świadczonych jest zespół pomieszczeń przy ul. Wiśniowej 7, 43-303 Bielsko-Biała, do których Fizjoterapeuta posiada tytuł prawny.

3. Gabinet jest otwarty od poniedziałku do piątku po wcześniejszej rejestracji telefonicznej z wyłączeniem dni świątecznych.

4. Rezerwacji wizyty można dokonać telefonicznie pod nr tel.: 698 860 758 lub internetowo przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie internetowej https://fizjo-vita.pl/kontakt/

5. Dokonując rezerwacji należy podać imię, nazwisko i numer telefonu do kontaktu.

6. Istnieje możliwość przeniesienia wizyty na inny termin pod warunkiem dostępności wolnych miejsc i telefonicznym uprzedzeniu o zmianie co najmniej 1 dzień wcześniej.

7. Odwołania wizyty można dokonać telefonicznie nie później niż 12 godzin przed umówionym terminem.

8. Odwołanie wizyty później niż 12 godzin przed zaplanowanym terminem skutkuje pobraniem opłaty w wysokości 50% ceny zabiegu. Należność zostanie doliczona do rachunku podczas kolejnej wizyty. W przypadku gdyby do kolejnej wizyty nie doszło, Fizjoterapeuta ma prawo obciążyć przedmiotowym kosztem Pacjenta i w takim wypadku wystawi mu fakturę za gotowość do świadczenia umówionej usługi medycznej.

9. Niestawienie się na zaplanowanej wizycie bez uprzedzenia, o którym mowa w poprzednich punktach niniejszego paragrafu, skutkuje pobraniem opłaty w wysokości 100 % ceny zabiegu. Należność zostanie doliczona do rachunku podczas kolejnej wizyty. W przypadku gdyby do kolejnej wizyty nie doszło, Fizjoterapeuta ma prawo obciążyć przedmiotowym kosztem Pacjenta i w takim wypadku wystawi mu fakturę za gotowość do świadczenia umówionej usługi medycznej.

§ 6
Organizacja i przebieg wizyty

1. Pacjent proszony jest o przybycie na wizytę kilka minut wcześniej przed wyznaczoną godziną.

2. Spóźnienie się na wizytę skutkuje skróceniem czasu terapii.

3. Podczas pierwszej wizyty zostanie przeprowadzony wywiad i badanie przedmiotowe, a także, na ich podstawie, określony cel i plan terapii.

4. Przed przystąpieniem do badania Pacjent/opiekun prawny wyraża zgodę na piśmie na jego przeprowadzenie.

5. Fizjoterapeuta może odmówić przeprowadzenia terapii bądź przerwać zabieg, jeśli:

  1. Pacjent nie zachowuje powszechnie przyjętych zasad kultury, dobrego wychowania i standardów postępowania, naruszając godność osobistą terapeuty,
  2. uzna, że zagraża ona zdrowiu Pacjenta,
  3. podczas zabiegu stwierdzi pogorszenie samopoczucia Pacjenta lub wystąpienie zmian w wyglądzie skóry.

6. Do terapii Pacjent nie rozbiera się bardziej niż wymaga tego opracowywane miejsce bólowe. Ponadto, zawsze przykrywany jest ręcznikiem.

7. Gabinet prowadzi dokumentację medyczną oraz zapewnia ochronę danych w niej zawartych.

8. Dokumentacja medyczna może zostać udostępniona na pisemny wniosek:

  1. Pacjenta, którego ta dokumentacja dotyczy w przypadku pacjenta posiadającego pełną zdolność do czynności prawnych, jego przedstawiciela ustawowego bądź opiekuna prawnego lub osoby skutecznie upoważnionej w formie pisemnej przez Pacjenta,
  2. zakładowi opieki zdrowotnej i osobom wykonującym zawód medyczny poza zakładami opieki zdrowotnej, jeśli dokumentacja ta jest niezbędna do zapewnienia ciągłości świadczeń zdrowotnych,
  3. innym, upoważnionym na podstawie obwiązujących przepisów, podmiotom.

§ 7
Prawa i obowiązki Pacjenta

1. W czasie korzystania z usług Gabinetu, Pacjent ma prawo do:

  1. poszanowania godności oraz uprzejmego traktowania przez personel Gabinetu,
  2. świadczeń wykonywanych przez personel o odpowiednich kwalifikacjach, zgodnych z zasadami ich przeprowadzania obowiązującymi w czasie ich realizowania,
  3. uzyskania rzetelnej informacji o swoim stanie zdrowia w zakresie działania Fizjoterapeuty, proponowanych metodach terapeutycznych, następstwach ich zastosowania lub zaniechania,
  4. pełnej dyskrecji wobec jego osoby,
  5. pomocy i wyjaśnień o sposobie przygotowania do zabiegu,
  6. wyrażenia zgody lub odmowy na wykonanie zabiegu po uzyskaniu odpowiednich informacji.

2. W czasie korzystania z usług Gabinetu, Pacjent ma obowiązek:

  1. poinformować personel o stanie swojego zdrowia, aktualnych i przebytych schorzeniach oraz istniejących przeciwwskazaniach do terapii,
  2. poinformować personel o aktualnych urazach, stanach bólowych i innych objawach powstałych wskutek przeprowadzonej terapii, gdyż może mieć to istotny wpływ na przebieg dalszej fizjoterapii, przyjmowanych lekach i preparatach, których działanie może wywoływać wpływ na sprawność psychomotoryczną, czyli wszystkich, których stosowanie wyklucza prowadzenie pojazdów mechanicznych albo powoduje konieczność zwiększonej ostrożności przy ich prowadzeniu,
  3. przestrzegania zasad higieny osobistej,
  4. posiadania stroju sportowego podczas terapii,
  5. przestrzegania zaleceń fizjoterapeuty,
  6. okazania skierowania na zabiegi (jeśli takie posiada) i dodatkowych wyników badań (USG, RTG, MRI itp.).

UWAGA!
Jakiekolwiek urazy powstałe wskutek zatajenia przez Pacjenta informacji o stanie zdrowia bądź niestosowania się do zaleceń fizjoterapeuty nie mogą być podstawą do roszczeń wobec Fizjo-Vita Beata Czub fizjoterapia funkcjonalna.

§ 8
Vouchery upominkowe

1. W Gabinecie dostępne są vouchery upominkowe, które można nabyć w siedzibie Gabinetu przy ul. Wiśniowej 7, 43-303 Bielsko-Biała na dowolną kwotę.

2. Voucher można wykorzystać w przewidzianym i określonym terminie.

3. Zarówno rezerwacja, jak i odwołanie wizyty z voucheru odbywa się na zasadach ogólnych, określonych w §5 Regulaminu.

4. Voucher nie podlega wymianie na gotówkę.

5. Voucher nie łączy się z innymi promocjami/ bonami.

§ 9
Przepisy porządkowe

1. Na terenie Gabinetu istnieje bezwzględny zakaz palenia tytoniu, spożywania napojów alkoholowych oraz bycia pod ich wpływem, a także zażywania środków odurzających lub/i pozostawania pod ich wpływem.

2. Pacjenci przebywający na terenie Gabinetu zobowiązani są do poszanowania mienia będącego jego własnością oraz należącego do innych Pacjentów, jak również do zachowania czystości.

3. Za zniszczenie mienia, o którym mowa w ust. 2, Pacjenci ponoszą pełną odpowiedzialność finansową na zasadach ogólnych.

§ 10
Postanowienia końcowe

1. Każdy Pacjent zobowiązany jest do zapoznania się z Regulaminem (a zapoznanie z nim poświadcza na piśmie) i przestrzegania jego zasad.

2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz inne obowiązujące przepisy prawa.

3. Gabinet zastrzega sobie prawo do zmiany treści Regulaminu. Każda zmiana zostanie opublikowana, a Pacjent zostanie o niej poinformowany za pośrednictwem wiadomości SMS (dotyczy pacjentów zapoznanych z Regulaminem przed dokonaniem zmiany a pozostających w terapii).

4. Niewyrażenie zgody na postanowienia Regulaminu jest równoznaczne z brakiem możliwości korzystania z usług Gabinetu.

5. Wszelkie skargi/wnioski Pacjent może składać na piśmie na adres korespondencyjny: Fizjo-Vita Beata Czub fizjoterapia funkcjonalna, ul. Wiśniowa 7, 43-303 Bielsko-Biała lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres info@fizjo-vita.pl Wszystkie skargi/wnioski rozpatrywane są w terminie 30 dni roboczych od dnia ich wpływu.

§ 11
Przetwarzanie i ochrona danych osobowych

1. Dane osobowe Pacjenta przetwarzane są na zasadach opisanych w: Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (ogłoszenie: Dz.U.UE.L.2016.119.1, sprostowania: Dz.U.UE.L.2018.127.2 i Dz.U.UE.L.2021.74.35)

Ustawie z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 r. poz. 1781),

Konwencji nr 108 Rady Europy sporządzonej w Strasburgu dnia 28 stycznia 1981 r. o ochronie osób w związku z automatycznym przetwarzaniem danych osobowych (ostatnia publikacja polska: Dz. U.: z 2006 r., Nr 3, poz. 15).

2. Obowiązek informacyjny – art. 13 RODO – realizowany jest wobec Pacjenta podczas pierwszej wizyty jako odrębny dokument.


Regulamin obowiązuje od 01.03.2025 roku.

Opracował:

Adwokat Zbigniew M. Podworski